Nedelja Božje besede

Geslo letošnje nedelje Božje besede v Cerkvi na Slovenskem »Pogovarjala sta se« (Lk 24,14a), najdemo v odlomku o emavških učencih, ki ga je papež Frančišek predstavil vsej Cerkvi ob sklepa sinode o mladih kot osnovno svetopisemsko podobo, ki naj usmerja pot mlade Cerkve.

Katoliška biblična federacija (CBF) je v spomin na 1600. obletnico smrti največjega prevajalca Svetega pisma sv. Hieronima, razglasila leto 2020 za Leto Božje besede. V Cerkvi na Slovenskem bomo z obhajanjem leta Božje besede začeli na Nedeljo Božje besede, 26. januarja 2020, zaključili pa ga bomo na Nedeljo Božje besede, 24. januar 2021.
Papež Frančišek je prav na god sv. Hieronima, 30. septembra 2019, razglasil za vso Cerkev, naj bo »3. nedelja med letom posvečena obhajanju, razmišljanju ter razširjanju Božje besede« (Aperuit illis, 3).

vir: katoliska-cerkev.si