Akcija MIVA 2019

Krištofova nedelja in blagoslov vozil bo 21. julija 2019. Ob tej priložnosti bo potekalo zbiranje darov za vozila misijonarjev.

Akcija MIVA se izvaja že od leta 1927, v Sloveniji pa poteka neprekinjeno zadnjih 32 let. Potrebe po vozilih v misijonskih deželah so stalnica in obenem nuja, saj si dandanes brez njih uspešnega opravljanja svojega poslanstva misijonarji sploh ne morejo zamisliti. Misijonska vozniška akcija MIVA Slovenija deluje v okviru Misijonskega središča Slovenije in je članica svetovne akcije MIVA.

Večji del zbranih sredstev namenijo za potrebe slovenskih misijonarjev, vsako leto pa poskrbijo tudi za vozilo za potrebe neslovenskega misijonarja. Neizmerna hvaležnost naših misijonarjev, ki z vozili, katerih nakup omogočijo dobrotniki s svojo darežljivostjo, zmorejo bolje in laže vršiti svoje poslanstvo v oddaljenih krajih, v nemogočih razmerah, v pomoči bolnikom, šolarjem, učiteljem, lačnim.

Dodatne informacije o akciji Miva in o Misijonskem središču Slovenije dobite na njihovem sedežu na Kristanovi ulici 1 v Ljubljani, tel. 01/300–59–50, e-naslov: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. ali na spletni strani: www.missio.si.

vir: katoliska-cerkev.si