^Na vrh

Dobrodošli na spletni strani župnije Leskovica

Župnijsko peš-romanje na Brezje

Vsako prvo soboto v maju se župljani župnije Leskovica odpravimo na peš-romanje k Mariji Pomagaj na Brezje. Tudi to leto nismo izostali, navkljub slabšemu vremenu. Po jutranjem romarskem blagoslovu g. župnika Jožeta se nas je 11 župljanov odpravilo na pot. Rahel dež skozi celotno pot smo sprejeli kot Božji blagoslov za našo župnijo.

Udeležba je vsako leto pestra...najmlajši udeleženec je štel 8 let, najstarejša pa malo manj kot 70 let. Prehoditi je bilo potrebno približno 40km poti. Čeprav nam je le-ta dobro poznana, smo od časa do časa "ubrali" kakšno novo bližnjico in tako spoznali nov košček Slovenije. Medsebojni pogovori, molitev rožnega venca ter opazovanje prebujajoče se narave so botrovali, da smo pozabili na vzpone, strme spuste in mokre nogavice. Verjamemo, da so bili pekoči podplati ter boleča kolena in ramena namenjeni naši rasti v potrpežljivosti...in pokori. Vse pripomore k Dobremu (Rim8,28).

besedilo: Anže Čelik

foto: Petra Mohar Bregar, Anže Čelik