Obisk Marije romarice iz Fatime

Lansko leto je Slovenska škofovska konferenca uradno zaprosila rektorja svetišča v Fatimi na Portugalskem, da Cerkvi na Slovenskem zagotovi kip fatimske Marije romarice za čas od 13. maja do 13. oktobra 2016. Rektor pater Carlos Cabecinhas je obljubil, da takrat dobimo kip št. 5. To bo zdaj v Sloveniji že tretji Marijin obisk, odkar je fatimski Marijin kip leta 1947 začel romati po svetu. Dva dosedanja prihoda v Slovenijo sta bila leta 1997 in 2008. Slovesen sprejem bo na Brezjah 12. maja 2016 zvečer. Slovesnost bo vodil ljubljanski nadškof metropolit msgr. Stanislav Zore. Povabljeni smo tja iz vse Slovenije.

V naši župniji bomo Fatimsko Marijo sprejeli 25. maja ob 14.30 in bo ostala pri nas do 16.30. Program sprejema bo objavljen kasneje. Od tu bo odšla v Davčo.

Pobožnost petih prvih sobot, ki jih obhajamo tudi v naši župniji, sta sestri Luciji v posebnem razodetju naročila Jezus in Marija leta 1925 in že 1917, leta 1939 pa potrdil in vpeljal leirijski (fatimski) škof.

Več info najdete tudi na: